InfraBIM

360 kraadi fotod – atraktiivne viis projekti tutvustamiseks

Olen alati rääkinud, et virtuaalses mudelis ise ringi liikuda – lennata või kõndida on alati parem kui vaadata kellegi teise tehtud pilte kindlatest kohtadest või videot, mis on samuti ikkagi liikumine kindlat trajektoori mööda. Virtuaalses mudelis liikumisega kaasnevad ka väikseid ebamugavused – nimelt peab tundma tarkvara, milles mudelit parajasjagu “jooksutatakse” ning üldjuhul seab ka tarkvara ja mudeli suurus teatud nõuded riistvarale, mistõttu see ikkagi piirab lõpuks selle virtuaalse mudeli kasutust.

Ilmselt paljud meist on näinud ka 360 kraadiseid panoraam pilte. Foto- ja videotehnika on selles vallas juba ammu arenenud ja võimaldab “vigureid” teha ja kasutada neid pilte, siis nii koduses majapidamises kui ka näiteks ärimaailmas, kus esimese näitena meenuvad kinnisvara pildid korteritest.

Aga mida veel ei näinud ei ole on 360 kraadised pildid teedeprojektide juures!

Just see tundubki mulle uus ja atraktiivne viis erinevatest projektidest virtuaalse ülevaate andmiseks. 360 kraadise pildi vaatamiseks piisab tavalisest arvutist ja veebilehitsejast, mingeid erinõudmisi see riistvarale ei sea ja ka kasutaja jaoks ei ole pildi liigutamine mingi “eriline teadus”.

Et mitte ajale jalgu jääda siis oleme InfraBIM-s juba algust teinud, allpool mõned näited.

Võimalusi 360 panoraam piltide jagamiseks on mitmeid. Järgnev näide on mitme vaatepunktiga ühest mudelist. Kus vaatajal on võimalik mudelis liikuda erinevate punktide vahel (vasakus nurgas nooled location 1, 2 jne). Võimalik sisselülitada ka viewpoints, mida saab teha silmakujulisest ikoonist – selleks, et näha kus vaatepuunktid mudelis asuvad.

Loomulikult saab ka ainult ühest pildist panoraamvõtet. Alloleval näitel on lisavõimalusena võimalik pilti vaadata cardbox tüüpi 3D prillidest.


Muideks mõlemad eelpool mainitud lahendused, on edukalt avatavad ka mobiilsetes seadmetes ja võimalik lihtsalt näpuga pilti keerutada. Kui nutiseade on varustatud gyro sensoriga (mis enamusel olemas) siis saab seadet käes hoides ennast või kätt kallutades ringi vaadata.


[vr url=www.infrabim.ee/wp-content/uploads/2017/08/wibitHD.jpg view=360]
 

 

 

 

 

 

 

 

Ingmar Aija

InfraBIM OÜ
www.infrabim.ee